Czerń&biel – siła dwóch kolorów

Czerń&biel – siła dwóch kolorów

Biel i czerń to kolory, które dają projektantom niezwykłe możliwości. Pozwalają tworzyć ubrania nie tylko klasyczne i eleganckie, zaskakujące swoją prostotą i minimalizmem, ale również modernistyczne, fantazyjne i niekonwencjonalne, będące swoistą grą geometrycznych wzorów. Kolekcja strojów w duecie bieli i czerni stała się inspiracją dla Anny Bog, pasjonatki eleganckiej i oryginalnej mody kobiecej, założycielki firmy TRUE COLOR BY ANN. Motywem przewodnim swojej działalności uczyniła ona hasło: NO MORE BORING SUITS. Chciała w ten sposób zaprotestować przeciwko niewyróżniającym się na rynku ubraniom biznesowym. W bieli i czerni dostrzegła ogromną siłę i to na nich oparła swoją kolekcję, która pozwoliła jej uchwycić kobiecość w najwyższej formie i oddać całe jej piękno. Marka TRUE COLOR stała się dla Anny Bog sposobem na wyrażenie siebie i swojej filozofii prawdy i autentyczności.

Czy tylko dwa kolory wystarczą, żeby podkreślić charakter i styl kobiety?

Według projektantki czasem wystarczy nawet jeden kolor… Czerń od dawna postrzegana jest w świecie mody za klasykę elegancji, a ostatnio coraz bardziej docenia się również biel. Założycielka marki w swoich stylizacjach stara się zwracać uwagę także na uniwersalność strojów, stąd tworzy kolekcje dwuczęściowe. Biel lubi szczególnie wykorzystywać w bluzkach, co daje nieograniczoną możliwość doboru dolnej części garderoby.

Skąd zaczerpnięty został pomysł na zastosowanie tak ciekawych elementów wykończeniowych w przypadku bluzek, sukienek, czy żakietów – jak np. stójka?

Anna Bog odnalazła inspirację w historycznych stylizacjach. Stójka, kołnierz, czy kryza to elementy ubioru istniejące od wieków. W projekcie MODERN GOLF wykorzystuje marszczenie materiału przy zakończeniu na górze wysokim golfem. Takie rozwiązanie pozwala jej wyeksponować piękno i elegancję kobiecej szyi. Jeszcze inne wykończenie uwzględnia w przypadku bluzki Charming, którą przyozdabia na górze elegancką falbanką z delikatną tasiemką. Dzięki temu udaje się jej wydobyć subtelność i wdzięk, a jednocześnie zachować poważny i dostojny charakter stroju. W swoich kreacjach Anna Bog dąży do uchwycenia kobiecości w najwyższej formie. Chce sprawić, by panie czuły się w nich wyjątkowe i dumne z siebie.

Możliwość wykorzystania innych kolorów w kolekcjach?

Projektantka bazuje na bieli i czerni, jednak raz w sezonie stara się prezentować też inny kolor. Jej najnowsza, limitowana kolekcja uwzględnia np. odcienie szarości. W stylizacjach wykorzystuje niezwykle delikatny materiał, produkowany w Polsce – dzianinę bambusową. Jednak, jak sama podkreśla, największą jej pasją pozostanie duet: bieli i czerni, które mogą występować w tak bardzo różnych, arcyciekawych odcieniach i strukturach. Inaczej też się prezentują w zależności od faktury materiału, jego formy, zestawienia poszczególnych elementów kreacji, czy fasonu. W swojej kolekcji udowadnia, że czerń – czerni jest nierówna, podobnie jak biel – bieli.

Czy prostota i minimalizm nadają moc stylizacji?

Anna Bog uważa, że proste kroje strojów i geometryzacja form pozwalają podkreślić kobiecość i elegancję. A wzbogacone delikatnymi dodatkami np. falbanką, tasiemką, specjalnym wcięciem sprawiają, że „coś” ze zwykłego przemienia się w unikalne.

W jaki sposób powstają projekty?

Założycielka firmy TRUE COLOR BY ANN inspiracji szuka w życiu, w konkretnych osobach, dla których przygotowuje kreację. Projektowanie strojów i ich szycie jest dla Niej formą sztuki i sposobem na poszukiwanie i wyrażenie piękna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *